Quantcast
Channel: Straipsnių Direktorija » Kompiuterija
Viewing all articles
Browse latest Browse all 10

Kaip socialinė medija keičia mūsų gyvenimus ir verslus

$
0
0

Praėjusį šeštadienį per Berlyno Ilgąją Muziejų Naktį žmonės galėjo tvytinti apie muziejų patyrimus ir jų tvytai su specifiniais Hashtag’ais buvo rodomi dideliame ekrane ant Humboldt Box sienos. Tą naktį muziejai ir renginio organizatoriai pertvytino kai kurias žinutes, parodydami jas vėl ekrane. Tai vienas iš gerų pavyzdžių, kaip naudojama socialinė medija bendrauti su klientais ir reklamuoti idėjas, produktus ar paslaugas.

Žmonės mėgsta būti atviri vieni kitiems naudodami socialinę mediją, nes tokiu būdu jie jaučiasi kažko didesnio už save dalimi. Kartu su šituo atvirumu ateina ir atsakomybė tiek žmonėms, tiek verslams. Žmogaus arba verslo reputacija gali būti kurta metų metus ir sugriauta vos per kelias minutes. Eriq Qualman, knygos „Socialnomics“, kurią ką tik perskaičiau, autorius sako, kad mes neturim pasirinkimo ar naudotis socialine medija – klausimas yra, kaip gerai ja naudosimės. Kažkada taip mėgiami realybės šou buvo pakeisti realybės socialine medija. Dabar svarbu viskas apie mano draugus ir mano realybę. Dalinimasis informacija, naudojant socialinę mediją, padeda nedaryt to paties darbo, ką jau padarė kiti žmonės, iš naujo. Tai suteikia visuomenei efektyvumo.

Štai keletas įdomių faktų! Daugiau kaip pusė žmonių Pasaulyje yra jaunesni negu 30 metų ir 96% iš jų naudoja socialinius tinklus. Pagal naudojamumą socialinė medija iš pirmos vietos išstūmė pornografijos svetaines. Jungtinėse Amerikos Valstijose Facebook’e vyksta daugiau veiksmo per savaitę, negu Google. Jei Facebook būtų šalis, tai būtų trečioje vietoje pagal dydį po Kinijos ir Indijos. Kasdien Facebook’e parašomi 60 milijonų statuso žinučių. Antras pagal dydį paieškos variklis Pasaulyje yra YouTube. Blogas, kurį dabar skaitai, yra vienas iš daugiau kaip 200 milijonų blogų internete. Šiais laikais parduodama daugiau Kindle elektroninių knygų negu popierinių knygų. Štai svetainė, iliustruojanti, kiek visko įvyksta internete kiekvieną sekundę.

Kompanijos nebepaslėps savo trūkumų. Žmonės vis tiek pastebės ir kalbės apie juos. Kompanijos turi būti atviros klientams, dalyvauti pokalbyje ir pritaikyti produktą ar paslaugą pagal atsiliepimus. Tai teisingas būdas padidinti pardavimus. Kad laimėtum, reikia mokėti ir pralaimėti. “Fail forward, fail fast, fail better!” Taip pat kompanijos turi išnaudoti „Tomo Sojerio taktiką“ ir leist fanams prisidėti prie produkto, šou ar paslaugos reklamavimo. Negali daryti viso marketingo vienas. „Žodis iš burnos“ turi padaryt savo darbą. :cool:

Flattr this!


Viewing all articles
Browse latest Browse all 10